понеділок, 13 вересня 2021 р.

До уваги учнів та батьків 5-Б класу!

Запрошуємо відвідати  шкільні гуртки  у 2021-2022 н.р. та весело, цікаво,з користю  провести своє дозвілля! Ви можете ознайомитись з графіком роботи гуртків на сайті школи:   https://sites.google.com/site/kkrivyjrogkzshno27/home















Дорогі   мої п'ятикласники !  Нехай День знань стане для вас світлим і радісним святом. Бажаємо вам радісного і веселого шкільного життя, гарних оцінок, прагнення до знань і нових відкриттів. Нехай новий 2021-2022  навчальний рік стане успішним, яскравим і цікавим!!!!

 
   

 


неділя, 28 березня 2021 р.

                                                                              Увага!

Шановні учні та батьки!

  З 29.03.2021 року по 02.04.2021 року у школі заняття будуть проводитися у дистанційному форматі! Ознайомтеся з інструкціями з безпеки життєдіяльності учнів під час дистанційного навчання.

З повагою класний керівник 7-Б класу : Овчарук Ю.В.

Інструкція з безпеки життєдіяльності

на час карантинних періодів

1.     Загальні положення. 

1.     У разі припинення занять на час карантину класним керівником (або особою, яка його заміщує) згідно діючого «Порядку проведення та реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності» проводиться первинний інструктаж учнів класу з записом у журналі реєстрації   проведених інструктажів.
 

2.     В інших випадках проводиться інструктаж перед припиненням занять також із записом в журналі обліку навчальних занять на сторінці бесід і інструктажів. 
 

3.     У разі раптового припинення занять інструктаж проводиться в телефонному режимі або з використанням Інтернету.
 

4.     Уразі повернення учня до школи пізніше терміну припинення занять приносите від батьків пояснювальну записку про причину відсутності або медичну довідку з лікарні або поліклініки
 

2.     Вимоги безпеки життєдіяльності учнів під час карантину

1.     Під час карантину, перебуваючи на вулиці й ставши учасником дорожньо-транспортного руху, потрібно чітко виконувати правила дорожнього руху: рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках, притримуючись правого боку, обережно по слизькій дорозі, особливо під час ожеледиці. Взуття має бути зручним, підбори – низькими; за межами населених пунктів, рухаючись узбіччям чи краєм проїжджої частини, йти назустріч руху транспортних засобів; переходити проїжджу частину тільки по пішохідних переходах, зокрема підземних і наземних, а за їх відсутності – на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч; у місцях із регульованим рухом керуватися тільки сигналами регулювальника чи світлофора; виходячи на проїжджу частину з-за транспортних засобів упевнивнитись, що не наближаються інші транспорті засоби, бути особливо уважним і обережним при прослуховуванні плеєра через навушники та при використанні одягу з капюшоном; чекати на транспортний засіб тільки на посадкових майданчиках (зупинках), тротуарах, узбіччях, не створюючи перешкод для дорожнього руху; у разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком червоного або синього кольору, чи спеціальним звуковим сигналом, треба утриматися від переходу проїжджої частини або негайно залишити її; категорично заборонено вибігати на проїжджу частину, влаштовувати на ній або поблизу неї ігри, переходити проїжджу частину поза пішохідним переходом або встановленими місцями; для запобігання ДТП за участю дітей категорично заборонено кататися на санчатах, ковзанах, лижах (інших зимових приладах для розваг) на проїжджій дорозі, категорично заборонене катання з гирок із виїздом на проїжджу частину дороги; для запобігання травмування можна кататися на ковзанах тільки у відведених для цього спеціальних місцях й на міцному льоду без розщелин; користуючись транспортним засобом, необхідно сидіти або стояти тільки в призначених для цього місцях, тримаючись за поручень або інше пристосування.
 

2.     Під час карантину, перебуваючи вдома, на вулиці, в спеціалізованих установах, приміщеннях, транспорті, учні повинні чітко виконувати правила пожежної безпеки: не брати з собою вогненебезпечні предмети, що можуть спричинити пожежу (петарди, бенгальські вогні, феєрверки, легкозаймисті речовини тощо); користуватися газовою плитою тільки зі спеціалізованим електричним приладом для вмикання; заборонено застосовувати горючі матеріали; зберігати бензин, газ та інші легкозаймисті горючі рідини, приносити їх до приміщення; у жодному разі не брати на вулиці чи в іншому місці ніякі незнайому чи чужу побутову техніку, не вмикати їх у розетку вдома чи в інших установах – це може призвести до вибуху та надзвичайної ситуації; не можна наближатися до електроприладів, музичної апаратури, які живляться струмом. Користуватися електроприладами тільки сухими руками. У разі виявлення обірваних проводів, неізольованої проводки, іскріння проводки, негайно повідомити про це дорослому; не збиратися біля проходів у громадських установах, входах та виходах, у приміщеннях вестибюлю; у разі пожежної небезпеки – наявності вогню, іскріння, диму – негайно вийти на повітря (за двері, балкон) та кликати на допомогу. Викликати службу пожежної охорони за номером 101, назвавши своє ім’я, прізвище, коротко описавши ситуацію: наявність вогню, диму, кількість людей у приміщенні, свій номер телефону; при появі запаху газу в квартирі у жодному разі не вмикати електроприлади, не користуватися стаціонарним чи мобільним телефоном, відчинити вікна, двері, перевірити приміщення, вимкнути газову плиту й вийти з приміщення; негайно повідомити в газову службу за номером 104 чи 101 пожежну охорону; назвавши своє ім’я, прізвище, коротко описавши ситуацію й залишивши свій номер телефону.
 

3.     Під час карантину, перебуваючи вдома, на вулиці, в спеціалізованих установах, громадських місцях, приміщеннях, транспорті тощо учні повинні чітко виконувати правила з попередження нещасних випадків, травмування, отруєння тощо: категорично заборонено виходити на льодову поверхню замерзлого водоймища. Особі, яка провалилася під лід, необхідно подати мотузку, дошку, одяг, але не підходити до неї близько. Якщо лід крихкий, треба лягти на нього й проводити операцію рятування в той бік, із якого прийшла людина – в інших місцях лід може бути більш крихким. Не поспішаючи, слід допомогти людині вибратися з води, зняти мокрий одяг, зігріти, покликати на допомогу, відвести постраждалого у тепле приміщення, вжити заходів щодо недопущення обмороження; категорично заборонено наближатися й перебувати біля будівельних майданчиків, кар’єрів, закинутих напівзруйнованих будівель для запобігання обрушень будівельних матеріалів і попередження травм; категорично заборонено вживати алкоголь, наркотичні засоби, стимулятори; заборонено брати в руки, нюхати, їсти незнайомі дикі рослини чи паростки квітів, кущів, дерев, що може призвести до отруєння; пересуватися обережно, спокійно. На вулиці бути обережним, дивитися під ноги, щоб не впасти в яму чи відкритий каналізаційний люк, не травмуватися через ожеледь; не підходити на вулиці до обірваних, обвислих проводів, які стирчать, а особливо, якщо від них іде гудіння – такі проводи ще можуть бути підживлені електрострумом; не підходити до щитових, не залазити на стовпи з високовольтними проводами – можна отримати удар електрострумом від високовольтних живлень за 5 м; бути обережним на дитячих майданчиках, у парках відпочинку: спочатку переконатися, що гойдалки чи атракціони, турніки, прилади справні, сильно не розгойдуватися й не розгойдувати інших; не виходити на дах багатоповерхівки; не підходити до відчинених вікон, не спиратися на перила, парапети сходинок , щоб уникнути падіння; не спускатися в підвали будинків чи інші підземні ходи – там може бути отруйний газ; не вступати в контакт із незнайомими тваринами для запобігання укусів від хворих на сказ тварин.
 

4.     Учні повинні виконувати правила безпеки життєдіяльності під час самостійного перебування вдома, на вулиці, у громадських місцях, у друзів, на молодіжних дискотеках, у замкнутих приміщеннях: не розмовляти й не вступати в контакт із незнайомцями, у жодному разі не передавати їм цінні речі, ключі від дому, навіть якщо вони назвалися представниками міліції. Слід одразу кликати на допомогу й швидко йти до людей; не підходити до автомобілів із незнайомцями, навіть якщо вони запитують дорогу. Краще відповісти, що не знаєте, і швидко йти геть; слід триматися подалі від тих, хто влаштовує бійки, не брати участі в суперечках дорослих і не провокувати словами чи діями агресивну поведінку, що може призвести до бійки або травм; не заходити в під’їзд, ліфт із незнайомими людьми; слід одразу кликати на допомогу, якщо незнайомець провокує якісь дії щодо вас. Бути уважним, оглядатися й перевіряти, чи не слідує за вами хтось під час проходу провулків, підземних переходів між домами й тунелями. Якщо за вами хтось іде, зупинитися й відійти у сторону, щоб потенційний переслідувач пройшов повз вас; не вчиняти дії, що можуть призвести до правопорушень.
 

5.     Надзвичайно важливо під час карантину виконувати правила з запобігання захворювань на грип, інфекційні та кишкові захворювання тощо: при нездужанні не виходити з дому, щоб не заразити інших людей, викликати лікаря; хворому виділити окреме ліжко, посуд, білизну; приміщення постійно провітрювати; у разі контакту із хворим одягати марлеву маску; хворому слід дотримуватися постільного режиму; перед їжею мити руки з милом; не їсти брудних овочів та фруктів, ретельно їх мити перед вживанням; не вживати самостійно медичних медикаментів чи препаратів, не рекомендованих лікарем; якщо ви погано почуваєтеся, а поряд нікого немає, слід викликати швидку медичну допомогу за номером 103, описавши свій стан, назвавши номер свого телефону, домашню адресу, прізвище, ім’я, а також зателефонувати батькам.  
 

3.     Вимоги безпеки життєдіяльності учнів при виникненні надзвичайної або аварійної ситуації.

1.     В кожній аварійній ситуації дійте відповідно до знань, яких вас вчили в школі, пам’ятаючи про те, що матеріальні цінності вторинні порівняно зі здоров’ям та життям вашим і оточуючих людей.
 

2.     Зателефонувати батькам, коротко описати ситуацію, повідомити про місце свого перебування
 

3.     Якщо ситуація вийшла з-під контролю, слід зателефонувати до служб екстреної допомоги за телефонами: 101 – пожежна охорона; 102 – міліція; 103 – швидка медична допомога; 104 – газова служба, коротко описати ситуацію, назвати адресу, де відбулася надзвичайна ситуація, а також своє прізвище, ім’я, номер свого телефону. 
 

4.     Пам’ятайте, що у багатьох людей є мобільні телефони, які можна використати для екстрених викликів.
 

5.     За можливості варто залишити небезпечну територію.

 


пʼятниця, 15 січня 2021 р.

                                      Шановні  батьки!
До Вашої уваги   графік  роботи  КЗШ № 27   у ІІ семестрі    2020-2021 н.р.
 Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 року № 1236 з 08  по 25 січня на території України вводиться період обмежувальних протиепідемічних заходів.
Початок  ІІ семестру- 11 січня 2021 року з використанням технологій дистанційного  навчання.

Усі матеріали онлайн уроків  розміщені на платформах за посиланням:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1OhGUU2crDxxnCoFzdUESWrzu3FXzghXyRT6NM4iBiMc/edit?usp=sharing

 

15.01.2021 року проведено  виховну годину в режимі  онлайн з учнями 7-Б класу.
Ознайомтеся з матеріалами виховної години.
                                       Зверніть увагу!!!

Онлайн уроки триватимуть до 30 хв.

Безперервна робота з ПК  має бути :

для учнів 5-7 класів- до 20 хв.

1.     ПРОФІЛАКТИКА ДИТЯЧОГО ТРАВМАТИЗМУ 

Інструкція
з правил безпечної поведінки
здобувачів освіти в побуті


1. Дана інструкція розроблена з метою забезпечення безпечної поведінки вихованців в побуті.

2. Не можна підійматися на підвіконня і грати на ньому, це небезпечно. Можеш впасти вниз з вікна на вулицю або поранитися розбитим склом.

3. Не нахиляйтеся через балконну огорожу, через це можно випасти.

4. Не грайте з дверима, можна прищемити пальці.

5. Якщо ти один вдома, не відкривай двері незнайомим людям. Подивися в дверне вічко і переконайся, що там знайомі тобі люди, або родичі.

6. Не можна високо залазити, можеш впасти.

7. Працюючи з голкою, не бери її в рот. Нитку треба відмотувати довжиною до ліктя.

8. Працюй з ножицями обережно, тримаючи їх кінці вниз, щоб не поранитися і не поранити іншу дитину.

9. Не бери дрібні предмети в рот, їх можна ненавмисно проковтнути. Не засовуйте в ніс нічого дрібного, предмет може застрягти в носі.

10. Не чіпай ліки і таблетки в будинку, якщо вони навіть схожі на вітаміни.

11. Виходячи на прогулянку без супроводу дорослих, не відходь далеко від дому. Не йди без дозволу батьків зі знайомими і дітьми. Ні в якому разі не йди з незнайомими людьми.

12. Не можна сідати в проїжджаючу машину, навіть якщо тебе запрошують, пропонують купити солодощі, іграшку, відвезти до мами або рідних, не приймай нічого від сторонніх людей.

13. Не піднімай і не принось в будинок незнайомі згортки, сумки, це може виявитися небезпечним для твого життя предметом.

14. Не дражни собак, вони можуть вкусити.

15. Не кидай пісок в пісочниці, можеш потрапити в очі собі і товаришам.

16. Не залазь високо на дерево, гілка може зламатися, і ти впадеш вниз. Не лізь в чагарник, бережи очі і тіло від гілок.

17. Під час ігор на драбинках тримайся за поперечини правильно: чотири пальці попереду один ззаду.

18. Грай з товаришами дружно, не бийся, забої дуже небезпечні.

19. Не їж нічого незнайомого на вулиці (трава, гриби, ягоди), вони можуть бути отруйними, отруїшся.

20. Не піднімай їстівне на вулиці, воно може виявитися зіпсованим, відбудеться отруєння, небезпечне для твого життя.

БЕЗПЕЧНА ПОВЕДІНКА ВДОМА

І. ВИБІР МІСЦЯ І ПРЕДМЕТІВ ДЛЯ ГРИ

  1. Грайся краще в дитячій кімнаті. Не можна гратися на підвіконні, балконі, кухні.
  2. Гратися із сірниками, гострими предметами (шилом, ножем, ножицями) не можна.
  3. Небезпечно гратися зламаними іграшками – гострими краями можна поранитися.
  4. Користуватися комп’ютером можна тільки під наглядом дорослих і недовго.

ІІ. СПІЛКУВАННЯ З ЧУЖИМИ ЛЮДЬМИ

Ти повинен знати, що спілкуватися з чужими людьми треба обережно, стримано, чемно. У незнайомих людей можуть бути й погані наміри.

Правила поведінки при спробі сторонніх пробратися до вашого дому:

  1. Перевір, чи замкнені двері на замок.
  2. Ніколи не відкривай дверей, не довідавшись, хто знаходиться за ними.
  3. Не розмовляй з незнайомцем через двері.
  4. Ніколи не говори незнайомцю, що дорослих немає вдома.ІІІ. ПОВОДЖЕННЯ З ЕЛЕКТРОПРИЛАДАМИ

Електроприлади при неправильному поводженні можуть заподіяти лихо – пожежа, ураження струмом.

Правила поводження з електроприладами:

  1. Ніколи не торкайся електроприладів мокрими руками.
  2. Якщо помітиш неполадки з електрикою – повідом дорослих.
  3. Коли ідеш з дому, обов’язково виключай світло та електроприлади.
  4. Якщо електроприлад зайнявся, то треба обмотати руку сухою ганчіркою і висмикнути вилку з розетки, а палаючий предмет накрити ковдрою.
  5. Потрібно повідомити дорослих про пожежу.


ІV. ГАЗ

Газ – невидима небезпека в домі. Він може вибухнути, ним можна отруїтися.

  1. Відчувши запах газу, відкрий вікна, двері і перекрий газові крани; не запалюй сірники, не вмикай світло; повідом дорослих.
  2. Якщо запах газу не зникає, викликай службу газу за телефоном – 04, а сам вийди на вулицю.
  3. Якщо хтось отруївся газом, його треба винести на вулицю і розстебнути одяг на грудях. На голову покласти холодний компрес, а до ніг – грілку, оббризкати обличчя холодною водою, дати понюхати нашатирний спирт, напоїти міцним чаєм або кавою.

БЕЗПЕКА НА ВУЛИЦІ

І. ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВУЛИЦІ

На вулиці теж можна зустрітися з небезпекою.

  1. Ніколи не ходи гуляти без відома дорослих.
  2. Якщо ти загубив батьків у незнайомому місці, стій там, де ти загубився. Якщо їх довго немає, звернися по допомогу: на вулиці – до міліціонера, у магазині – до продавця, у метро – до чергового.
  3. Не грайся на вулиці допізна.
  4. Не погоджуйся йти з незнайомими людьми до чужого під’їзду, підвалу, на пустир або до інших безлюдних місць.
  5. Ніколи не розмовляй на вулиці з незнайомими людьми.
  6. Не приймай від незнайомих людей ласощі, подарунки.
  7. Ніколи не сідай у машину до незнайомих людей, щоб вони тобі не пропонували.
  8. Якщо ти побачиш на вулиці, у транспорті невідому сумку, коробку, згорток, пакет – не чіпай їх.

ІІ. НЕБЕЗПЕЧНІ ЗУСТРІЧІ В ЛІФТІ, ПІД’ЇЗДІ

  1. Перед тим, як увійти до ліфта, під’їзду , треба добре оглядітися навколо – чи немає невідомих підозрілих людей.
  2. Не можна сідати у ліфт із незнайомими – краще почекати або піти пішки.
  3. Якщо в ліфті вже є незнайома людина, то не слід повертатися до неї спиною, треба стежити за її діями.
  4. Якщо незнайомець увійшов до ліфта після вас, можна натиснути кнопку „Стоп” і вийти з ліфту.
  5. Якщо під час руху ліфта ви відчули небезпеку, треба натиснути кнопку „Виклик диспетчера” – миттєвий телефонний зв’язок нагадає незнайомцю, що ви не один.
  6. Якщо на вас напали в ліфті, треба голосно кричати, кликати на допомогу, дряпатися, кусатися.


ІІІ. НЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ

До небезпечних предметів належать:

  • легкозаймисті речовини (бензин, газ, нафта, ацетон);
  • горючі (солома, папір, дерево);
  • вибухові (порох, динаміт, гранати, бомби, міни);
  • предмети побутової хімії (фарби, аерозолі, клей).

Небезпечним можна вважати будь-який предмет, про вміст якого ти не знаєш: сумка, валіза, пакет, згорток, залишені невідомими людьми. В них можуть виявитися вибухівка, отрута, наркотики.

Ніколи не чіпай невідомі тобі предмети. Якщо знайшов щось підозріле – повідом дорослих.

ІІІ. ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ЛЬОДУ

  1. Не ходи по льоду без супроводу дорослих.
  2. Йти по льоду краще у тому місці, де є свіжі сліди.
  3. Не можна збиратися групами на одному місці.
  4. Якщо лід почав тріщати, негайно повертайся назад.
  5. Катайся на ковзанах в спеціально обладнаних місцях.
  6. Не ходи по льоду під час відлиги, там, де росте очерет, кущі.

ІV. ПРАВИЛА ПОРЯТУНКУ НА ЛЬОДУ

  1. На лід слід наповзати, широко розкинувши руки.
  2. Вибравшись на лід, треба відкотитися від ополонки.
  3. Щоб допомогти потерпілому, треба підповзти до нього на відстань 3-5 м, простягнути йому лижу, палицю, шарф, ремінь.
  4. Витягати потерпілого треба лежачи і поповзом вибиратися з небезпечної зони.

1. Коронавірус: профілактика інфікування і поширення.

 1.Подивіться відео про   профілактику захворювань на COVID-19:

1). https://www.youtube.com/watch?v=tI1uCGYVnGk

 2). https://www.youtube.com/watch?v=udiZNk018jA

 2.Прочитайте та обговоріть з батьками:

 Рекомендації щодо профілактики захворювання на COVID-191.  Тримайтеся подалі від інших людей, якщо ви захворіли або одягайте одноразову медичну маску.

·         Не відвідуйте навчальні кімнати та тримайтесь на відстані не менше 2 м від інших осіб до повного одужання.

·         Якщо у вас є сусіди по кімнаті, подивіться, чи можуть вони залишитися в іншому гуртожитку або з друзями, поки ви не видужаєте.

·         Підтримуйте зв'язок з медичною службою для студентів, вашими викладачами і друзями по електронній пошті, в текстових повідомленнях або по телефону.

·         Багато відпочивайте.

·         Пийте багато рідини - мінеральна не газована вода, чай. Якщо у вас є супутні хронічні захворювання або ви схильні до високого ризику ускладнень респіраторних захворювань, негайно зверніться до лікаря.

2.    Дотримуйтесь дистанції

·         Люди, хворі на респіраторні захворювання, можуть поширювати вірус на інших людей на відстань до 1 м.

·         Респіраторні захворювання, такі як грип чи COVID-19 дуже легко поширюються. Тримайтеся подалі від хворих людей.

·         У людей, які захворіли на респіраторну інфекцію, в т. ч. COVID-19, симптоми можуть бути відсутні. Вони можуть передати вірус іншим людям, навіть не знаючи, що вони хворі.

·         Намагайтеся не ділитися посудом із захворілими особами.

·         Уникайте місць, де збираються великі групи людей, таких як класи, концерти, фестивалі та спортивні заходи, особливо якщо ви схильні до високого ризику ускладнень респіраторних захворювань (наявні хронічні захворювання дихальної, серцево-судинної систем).

·         Намагайтеся брати участь в зборах або заняттях в онлайн режимі, щоб уникнути особистого контакту з людьми, які можуть бути хворі.

3.    Зупинити поширення вірусів можливо, якщо виконувати кашльовий етикет

При кашлі або чханні прикривайте ніс і рот одноразовою серветкою, це допомагає попередити поширення вірусу через ваші руки та поверхні.

Викиньте використані серветки, а потім вимийте руки. Якщо немає можливості вимити руки, обробіть їх спиртовмісним антисептиком.

Рекомендовано носити одноразову маску для обличчя під час захворювання, щоб знизити ризик поширення хвороби іншим.

4.    Мийте руки

Ретельно і часто мийте руки з милом і теплою водою.

Якщо мило і тепла вода недоступні, використовуйте спиртовмісний антисептик для рук з вмістом спирту не менше 60%.

Не торкайтеся до своїх очей, носа або рота брудними руками. Миття рук знижує кількість респіраторних вірусів, які можуть поширюватися, коли ви торкаєтеся рук інших людей або торкаєтеся поверхонь таких як клавіатура, мобільні телефони, пульти дистанційного керування телевізора, столи і дверні ручки.

5.    Очищуйте поверхні та предмети, до яких часто торкаєтеся

·         Клавіатури, пульти телевізорів, мобільні телефони, столи та дверні ручки слід чистити часто і ретельно.

Точний термін виживання вірусу SARS-CoV-2 на сьогодні не відомий, проте очищення поверхонь і об'єктів, до яких часто торкаються, знижує кількість вірусів, які можуть поширюватися під час дотику до зараженої поверхні, а потім до ваших очей, носа або рота.

Ви також можете використовувати спиртовмісні та хлорвмісні дезінфікуючі засоби. Завжди дотримуйтесь інструкцій з використання дезінфікуючих засобів, на етикетці продукту.

 

3.